Adana Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Öztürk: Ne iş olsa yaparım mantığından çok kendinizi bir alanda yetiştirin
By admin On 6 Haz, 2012 At 03:28 PM | Categorized As Ana Başlıklar | With 0 Comments

Adana Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Öztürk, “Ne iş olsa yaparım mantığından çok, bir alanda kendinizi yetiştirin.” dedi

Çukurova Medikalciler Derneği’nin (ÇUMED) ortağı olduğu, Çukurova Kalkınma Ajansı’nın (ÇKA) desteklediği Akkapı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin ‘Biyomedikal Cihazların Bakım ve Onarım Elemanı Yetiştirilmesi’ projesinin sona ermesi sebebiyle okulun spor salonunda düzenlenen törende konuşan Adana Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Öztürk, sağlık sektörünün hızla büyüdüğünü söyledi. Çok büyük yatırımların yapıldığı sağlık sektöründe artık kampüs sistemine geçildiğini de vurgulayan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Öztürk, “İşsizlik çok. Ne iş olsa yaparım mantığını bırakıp bir alanda kendinizi yetiştirin. Bu kapsamda kursiyerlerin eğitimlerini tamamladığı sağlık alanında büyük bir ihtiyaç var. Kursiyerlerimiz, bundan sonra da kendilerini sürekli yenilemeli. İnsanları işsizlikten kurtarmak anlamında bu tür kurslar çok önemli. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.” diye konuştu.

Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mehmet Emin Dinçkurt da, 36 kişiyle başladıkları kurs sonunda 25 kursiyerin başarılı olduğunu söyledi. 6 ay boyunca 806 saat eğitim gören kursiyerlere hitap eden Dinçkurt, “Öğrencilerimizi mesleklerini yapmaları için yetiştiriyoruz. Öğrencilerimizi bir güvenlik veya tezgahtar olarak gördüğümde çok üzülüyorum. Diğer sektörler de medikalciler gibi duyarlı olmalı.” şeklinde konuştu.

‘MEDİKALCİLERİN CİDDİ ARA ELEMANA İHTİYACI VAR’

Proje ortağı ÇUMED Başkanı Dr. M. Hilmi Akşamoğlu da, sektörün ciddi ara elemana ihtiyacı olduğunu kaydetti. Sektörün sürekli büyüme içinde olduğunu söyleyen Başkan Dr. Akşamoğlu, “Biyomedikal Bölümü’nde eğitim veren okullardan mezun öğrenciler yetersiz. Sektörümüz ihracat yapar duruma geldi. Bu bağlamda yetişmiş elemanlara ihtiyacımız var. Medikal sektörü askeri alandan sonra en stratejik sektördür. Eğitimlerini tamamlayan kursiyerleri derneğimiz üyesi firmalara yerleştireceğiz. Hem kursiyerler iş sahibi olacak hem de firmalarımız yetişmiş eleman sahibi olacaklar. Kursiyerlerimiz de kendilerini geliştirmeye devam etmeli. Eğitimlerini tamamlayan kardeşlerimizi sektöre entegre edeceğiz.” dedi. ÇKA Proje Sorumlusu Serdar Kaya da, ajans olarak kamu ve özel sektörü buluşturmaktan mutlu olduklarını söyledi.Kursiyerler adına söz alan Ayşegül Yılmaz’ın konuşmasından sonra başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Bir Yorum Yazınız